Partnerzy merytoryczni


Fundacja na rzecz zrównoważonej ochrony zdrowia MEDEA

Jest think tankiem zajmującym się badaniami i analizami w dziedzinie zrównoważonej ochrony zdrowia, podnoszenia jakości świadczeń zdrowotnych, minimalizowania strat dla środowiska naturalnego w procesie ich udzielania oraz odpowiedzialnego korzystania z farmaceutyków. Monitoruje efektywność lokalnych i państwowych systemów ochrony zdrowia oraz innych organizacji działających na rzecz jakości opieki zdrowotnej, ochrony środowiska i wspierania promocji zdrowia. Propaguje profilaktykę zdrowotna i rozwija przedsiębiorczość oraz działalność inwestycyjną w zakresie prawa medycznego, ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz nowych technologii i zrównoważonej sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Na mocy ustawy Sejmu RP z 27 lipca 2002 roku powołano do życia Uniwersytet Medyczny w Łodzi, łącząc cywilną Akademię Medyczną w Łodzi i Wojskową Akademię Medyczną. W ten sposób utworzono najpotężniejszą szkołę wyższą na ziemiach polskich kształcącą kadry medyczne zarówno dla potrzeb społeczeństwa jak i armii. Połączenie istniejących w Łodzi dwóch niezależnych uczelni było powrotem do stanu sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy w mieście istniała jedna uczelnia lekarska, podobnie jak dziś kształcąca cywilów i wojskowych. Uniwersytet medyczny w Łodzi zapewnia najwyższą jakość kształcenia i badań naukowych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Wnosi znaczący wkład w rozwój systemu opieki zdrowotnej. Jest sprawnie zarządzaną uczelnią, której fundamentem są ludzie – zdolni studenci, znakomici dydaktycy, naukowcy z pasją, profesjonalni menedżerowie.

Uczelnia Łazarskiego

Polska niepubliczna uczelnia akademicka z siedzibą w Warszawie, założona przez Ryszarda Łazarskiego. Oferta edukacyjna studiów wyższych obejmuje kształcenie na trzech wydziałach: Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Ekonomii i Zarządzania oraz Wydziale Medycznym. Uczelnia od lat utrzymuje się w czołówce najważniejszych rankingów szkół wyższych.Jest najlepszą polską uczelnią w międzynarodowym rankingu U-Multirank przygotowywanym na zlecenie Komisji Europejskiej, a także w prestiżowym gronie 8% najwyżej ocenionych uczelni z całego świata. Według rankingu Perspektyw zajmuje trzecie miejsce wśród niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce.

LuxPR Public Relations

Agencja PR specjalizująca się w komunikacji dla podmiotów medycznych, kompleksowo doradza w obszarze zarządzania ochroną zdrowia.Organizuje szkolenia podnoszące kompetencje dla managerów ochrony zdrowia oraz wprowadza polskie szpitale do globalnej sieci zielonych szpitali Global Green and Healthy Hospitals, dzięki czemu są one bardziej ekologiczne i niezależne energetycznie. LuxPR pomaga również w nawiązywaniu współpracy partnerskiej między polskimi a zagranicznymi podmiotami ochrony zdrowia takimi jak szpitale, placówki ochrony zdrowia czy samorządy.

Partnerzy


Aesculap Chifa

Jest spółką grupy B. Braun. Od ponad 80 lat firma dostarcza wysokiej jakości specjalistyczne narzędzia oraz zestawy do interwencyjnych terapii naczyniowych, a także produkty medyczne, wykorzystywane w rozmaitych dziedzinach medycyny, m.in. w chirurgii, ortopedii, endoskopii czy stomatologii. W Polsce firma posiada dwie fabryki zlokalizowane w Nowym Tomyślu i Radzyniu Podlaskim, pracuje w nich ponad 2 tys.  pracowników, którzy każdego dnia przyczyniają się do realizacji głównej misji koncernu – ochrony i poprawy standardów zdrowia na całym świecie. Coraz większą uwagę firma zwraca nie tylko na strategię rozwoju, ale także koncepcję wspierania zasobów ludzkich, środowiska i otoczenia, które wzajemnie na siebie oddziałują.

Climatic

Jest polską firmą działającą od 1997 roku na krajowych i zagranicznych rynkach budownictwa modułowego. Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązania dla budownictwa w systemie zaprojektuj – wybuduj. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży budownictwa medycznego i w odpowiedzi na rosnące wymagania w zakresie czasu i jakości realizacji firma proponuje system modułowy CLIMATIC – nowoczesne rozwiązanie polegające na realizacji inwestycji na bazie modułów o wysokim stopniu prefabrykacji.

Viessmann

Od czterech pokoleń Viessmann przyczynia się do poprawy jakości życia ludzi dzięki innowacyjnym technologiom – najpierw za pomocą ciepła. W tym czasie rodzinne przedsiębiorstwo przekształciło się z producenta ciepła w oferenta inteligentnych rozwiązań grzewczych i energetycznych. Postęp techniczny nie jest jedynym celem firmy Viessmann. Również myślenie i działanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju są silnie zakorzenione w wartościach przedsiębiorstwa. W ten sposób Viessmann przyczynia się do tworzenia i zachowania przestrzeni życiowej dla przyszłych pokoleń. Viessmann stawia na zrównoważony rozwój jako punkt przecięcia gospodarki, środowiska i zaangażowania społecznego. Cel zerowej emisji netto ma zostać osiągnięty do 2050 roku, zarówno w naszej własnej działalności, jak i w łańcuchach wartości, których Viessmann jest częścią.

EIB

Jest brokerem ubezpieczeniowym i ekspertem w budowaniu i aranżowaniu na rzecz swoich klientów specjalistycznych programów ochrony interesów majątkowych. Dbałość o najwyższe standardy w obszarze wiedzy i relacji z klientem sprawia, że marka EIB jest wśród brokerów ubezpieczeniowych w Polsce synonimem najwyższej jakości .Od niemal 30 lat EIB doradza największym przedsiębiorstwom sektora przemysłu, handlu i usług, a także ochrony zdrowia. Zróżnicowane potrzeby klientów są inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań i ciągłego doskonalenia standardów.

Aurelum

Firma zapewnia niezawodne instalacje fotowoltaiczne Dzięki współpracy z renomowanymi producentami dostarcza najwyższą jakość i innowacyjność w dziedzinie instalacji fotowoltaicznych. Firma specjalizuje się w instalacjach solarnych dla szpitali i placówek ochrony zdrowia.

Loxone

Firma Loxone jest pionierem na rozwijającym się rynku inteligentnych rozwiązań w zakresie automatyki budynków. Jako specjalista umożliwia łatwe sterowanie i inteligentną automatyzację obiektów takich jak domy, hotele, biura, budynki komercyjne i inne zastosowania specjalne, w tym również szpitale, które dzięki inteligentnym rozwiązanim oszczędzają czas, pieniądze oraz zwiększają wygodę i bezpieczeństwo energetyczne.

Carebot

Misja: Sztuczna inteligencja dla zdrowszego społeczeństwa.

System opieki zdrowotnej kładzie nacisk, aby diagnoza była zawsze trafna, a leczenie jak najbardziej trafne. Aby to zrobić, lekarze potrzebują nowoczesnych narzędzi. Carebot tworzy rozwiązania sztucznej inteligencji, które pomagają lokalizować za pomocą różnych metod obrazowania. Łączy wiedzę ekspertów AI, specjalistów w dziedzinie ekonomii opieki zdrowotnej i samych lekarzy. Celem firmy jest uczynienie sztucznej inteligencji standardem w małych i dużych szpitalach na całym świecie, aby powszechne zastosowanie sztucznej inteligencji w praktyce doprowadziło do poprawy opieki medycznej i wyrównywania jakości we wszystkich szpitalach i regionach. Systemy Carebot ułatwią lekarzom diagnozowanie pacjentów pod kątem wszystkich stosowanych w praktyce badań obrazowych – RTG, CT, MMG, MRI. Pomagają w zarządzaniu stale rosnącą liczbą zdjęć, które lekarz musi oceniać przez cały rok oraz zapewniają stałą jakość opieki.

Aireen

Aireen® DR to urządzenie medyczne SW oparte na sztucznej inteligencji. Umożliwia nieinwazyjne i bezbolesne badanie przesiewowe chorób przewlekłych poprzez analizę cyfrowych obrazów siatkówki. Siatkówka to jedyne miejsce w ludzkim ciele, w którym naczynia krwionośne można zobaczyć gołym okiem. Sztuczna inteligencja to najnowocześniejsza, przełomowa technologia, która pozwala na precyzyjną identyfikację zmian w siatkówce. Czyni to za pomocą unikatowych modeli sieci neuronowych, które Aireen® DR stworzył w oparciu o ponad 1 milion zdjęć opatrzonych adnotacjami we współpracy z czołowymi specjalistami siatkówki z prestiżowych klinik okulistycznych.

Od maja 2023 roku badanie przesiewowe w kierunku retinopatii cukrzycowej Aireen® posiada certyfikat wyrobu medycznego klasy IIb EU-MDR.

Baxter

To firma, która codziennie wpływa na życie milionów ludzi na całym świecie. Produkty i terapie firmy można znaleźć w szpitalach i klinikach, na oddziałach ratunkowych i intensywnej terapii, na salach operacyjnych i w aptekach. Baxter wprowadza przełomowe rozwiązania w zakresie domowej opieki nad pacjentami.Od ponad 85 lat działa na newralgicznym polu, gdzie innowacyjne rozwiązania ratujące i podtrzymujące życie spotykają się z codzienną praktyką lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów. Misją firmy jest oferowanie pacjentom coraz lepszych technologii medycznych oraz pomoc w uzyskiwaniu jak najszerszego dostępu nowoczesnego leczenia.

Adamed

To polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Firma cały czas poszukuje innowacyjnych terapii, udoskonala istniejące na rynku preparaty i udostępnia je na szeroką skalę. Badania i rozwój to filary, na których opiera swoją działalność. Nieustannie doskonali swoją wiedzę i umiejętności, a także buduje wartość organizacji poprzez efektywną i terminową realizację zadań. Udostępnia pacjentom najwyższej jakości produkty lecznicze, będące odpowiedzią na przewlekłe choroby cywilizacyjne, w kilkunastu obszarach terapeutycznych.